Kawiarnia Złocieniec

Zachodniopomorskie

Przez całe lata w polskich domach królowała „zalewajka” – zmielona kawa w ręcznych, drewnianych młynkach była zalewana wrzątkiem, i po zmieszaniu łyżeczką i opadnięciu fusów – wypijana, obowiązkowo ze szklanki z metalową obręczą.

Kawiarnia Węgorzyno

Z czasem Polacy zaczęli zarabiać z jeszcze bardziej dostępnego sprzętu agd do zaparzenia kawy na równi z przedstawicielami z innych krajów, natomiast w filiżankach rodzimych kawoszy zagościły kawy z pełnego świata i dziesiątki metod parzenia wonnego, czarnego napoju.

zamów kuriera Expres poczta

Jaką kawę piją Polacy?
Aby na to badanie odpowiedzieć, trzeba uzgodnić, lub nosi się na myśli sposób parzenia kawy, bądź i jej prawdziwe smaki.

Kawa parzona, z ekspresu czy kawiarki?
Wspomniana kawa „zalewajka” bardzo dokładnie idzie z mody. Coraz niewiele osób lubi fusy wpadające między zęby. Co fakt jest grupa klientów parzenia kawy „po turecku”, natomiast toż, co ciekawe, że stanowić cenniejszym poziomem wtajemniczenia. Prawdziwa kawa po turecku to poezja smaku, gdzie kawę z węglowodanem w profesjonalnych kokilkach na długiej rączce zalewa się odpowiednio ciepłą wodą (nie wrzątkiem) i dokładnie podgrzewa. Gorący kawowy ulepek chyba każdego wpisze na nogi.
Kawiarnia Węgorzyno
Lecz w zamkach i w biurach do ostatnia jeszcze królowały ekspresy przelewowe, wymagające stosowania papierowych filtrów. To tradycja rodem z USA, gdzie ciągle bawią się wielką popularnością. Prawdziwi kawosze mają jednak, że istniejąca przez chwila godzin kawa w dzbanku nie istnieje szybko prawdziwą kawą, lecz napojem kawowym.

Ekspresy przelewowe zostały wyparte przez ekspresy ciśnieniowe, natomiast na ich szczycie mieszkają te, które stanowią wbudowane młynki. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren toż najskuteczniejszy smak oraz zapach. Kawa z ekspresu ciśnieniowego istnieje oraz szybka do zrobienia (stąd nazwa ekspres) a ulubioną kawę można otrzymać po kilkunastu sekundach od wciśnięcia guzika.

Ekspres do kawy mieszka w jakimkolwiek biurze zaś w wielu domach i wielorakość modeli tych mocno zaawansowanych technologicznie maszyn natomiast ich funkcjonalności mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego smakosza.

Kawiarnia Węgorzyno

Jaką kawę piją Polacy?

Ujawnia się, że kawę codziennie pije aż 70% dorosłych mieszkańców naszego świecie. Oczywiście, są podziały na preferencje smakowe. Analiza sposobów parzenia kawy i jej miłych stylów to znak na to,że przyzwyczajenie jest dodatkową naturą człowieka.

70% Polaków nadal zaparza zmieloną kawę zdecydowanie w kubku. Niestety jest zaskoczeniem, że właśnie piją kawę na ogół ludzie starzy, z trudem czyniący z zachowań, przebywający na emeryturze.

Wśród młodszych kobiet, w wieku między 40-50 lat zarysowuje się przewaga amatorów picia kawy z ekspresu ciśnieniowego.Z pewnością nacisk na ten etap sprawie posiada również fakt, że działają w biurach a tam mają z ekspresów. Występować ich także na zarabianie z kawiarni i zbieranie różnych smaków, a też kupno zaawansowanego sprzętu AGD do domu.

Kawiarnia Węgorzyno

Razem z tradycją, najmłodsi kawosze, w przedziale wiekowym między 30-40 lat lubią eksperymentować. W obecnej sekcji jest duża grupa nabywców zaparzaczy do kawy doskonale innych dotychczas – aeropress, hario, chemex to nazwy specjalnych naczyń lub całych zestawów, pozwalających uzyskać smaki nieznane dotychczas szerszej grupie klientów.

Kawa z mlekiem, czarna, czy z mleczną pianką na szczycie?
Picie kawy jest nudnym, na ogół porannym rytuałem. Druga mała czarna jest obowiązkowo pita w biurze albo na mieście. Najczęściej Polacy piją kawę z mlekiem, czyli dolewają mleko do ostatniego napoju. Właściciele zaawansowanych technologicznie ekspresów potrafią sobie pozwalać na ogromniejszą wyobraźnię oraz stanowić ulubione smaki wg preferencji. Natomiast jest ich pełno dodatkowo silna się pogubić w stylach kaw z mlekiem: latte, macchiato, mocha, cappuchino to raptem niewiele spośród nich. Amatorzy kawy czarnej i maja wybór między americaną i espresso. Połączenie deseru z kawą znajdują miłośnicy vienna cafe, czyli espresso z czekoladą.

Kawiarnia Węgorzyno

Ile kawy wypijają Polacy?
Większość kobiet wypija co najmniej 1 kawę dziennie, lecz 25% spożywa nawet 5 filiżanek w czasu dnia. Na żadnego Polaka przypada, wg GUS z 2017 roku 2.7 kg kawy (branej w budowy suchej, nie zaparzonej). Bronimy się w bardzo od czołówki światowej. Co ciekawe, najwięcej kawy piją Finowie, bo aż 12 kg na twarz. Warto zobaczyć, ze norma spożywanej kawy w Polsce rośnie z roku na rok.

Kawiarnia Węgorzyno

Zobacz również Czy Polacy lubią pić kawę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments